• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

G7 думають над тим, як допомогти Україні із російської кишені

Лідери країн G7 вивчають способи залучення заморожених активів Російської Федерації до допомоги у відновленні України

Лідери країн G7
Лідери країн G7
Реклама на dsnews.ua

Пр оце йдеться у спільній заяві "Великої сімки", передає "ДС".

"Ми засуджуємо невиправдану і незаконну загарбницьку війну проти України з боку Росії і допомоги Білорусі. Ми засуджуємо і не визнаємо подальші спроби Росії перекреслювати кордони силою. Ми засуджуємо спроби Росії замінити українських демократично обраних чиновників нелегітимними і невиправдане використання Росією ядерної риторики", — йдеться в комюніке.

G7 продовжать координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці.

"Ми також продовжимо координувати з G7 надання Україні матеріальної, навчальної, матеріально-технічної, розвідувальної та економічної підтримки для нарощування її збройних сил. Як G7, ми надали понад 2,8 млрд доларів гуманітарної допомоги у 2022 році", — йдеться в заяві.

"Велика сімка" тако вивчить варіанти підтримки гуманітарних потреб України, якнайшвидшого відновлення і реконструкції, включаючи використання заморожених російських активів.

"Ми закликаємо всіх партнерів приєднатися до наших зусиль і разом з нами допомогти Україні у відновленні її майбутнє", — йдеться в повідомленні.

Як писала "ДС", сьогодні в Баварії проходить саміт країн "Великої сімки". Лідери усіх країн "Групи семи" попередньо узгодили запровадити ембарґо на російське золото.

Сьогодні зранку Британія, Сполучені Штати, Канада і Японія у рамках нових санкцій проти РФ забороняють імпорт золота з Росії. Франція, Німеччина та Італія наразі про таке рішення не оголосили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua