• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Гаубиця на баржі серед моря: NYT розповіли, як ЗСУ атакували Зміїний та потопили "Москву"

Українські війська проявляють дивовижну винахідливість в ході військових дій проти Росії, чим неодноразово дивували західних союзників. Це зокрема проявилось під час дій у Чорному морі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі "The New York Times", передає "ДС".

За даними західних журналістів, українські військові для обстрілу російських позицій на острові Зміїний ставили французькі САУ "CAESAR" на баржі за 10 км від берега, а флагман Чорноморського флоту РФ "Москва" потопили за допомогою власних адаптованих ракет.

"Україна довела свою здатність до адаптації. Її війська відомі в НАТО як "армія Макгайвера", що є відсиланням до старого телевізійного серіалу, в якому герой винахідливий і імпровізує з усім, що потрапляє під руку.

Наприклад, для обстрілу російських позицій на острові Зміїний українці встановили на баржі "Цезарі" з радіусом дії 40 кілометрів і відбуксирували їх на 10 кілометрів, щоб влучити в острів, який знаходився за 50 кілометрів від них, чим дуже здивували французів. 

Україна також потопила "Москву", флагман російського Чорноморського флоту, власними адаптованими ракетами, і створила безпілотники, які можуть атакувати кораблі в морі", — розповідають журналісти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua