• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Газові війни: РФ зупиняє поставки газу у Фінляндію, а німці та італійці готові платити у рублях

Російський "Газпром" у суботу зупинив експорт газу до Фінляндії, яка відмовилась платити за паливо у рублях. Водночас за даними ЗМІ, німецькі та італійські компанії готові платити за газ у російській валюті

Реклама на dsnews.ua

Про зупинку поставок повідомив фінський оператор газової системи, передає "ДС" з посиланням на агентство Reuters.

"Імпорт газу через пункт входу Іматра припинено", — йдеться в повідомленні Gasgrid Finland. Іматра є точкою входу російського газу до Фінляндії.

Фінський державний оптовий постачальник газу Gasum у п'ятницю заявив, що "Газпром" попередив про зупинку постачання у ніч на суботу.

Gasum також підтвердив у суботу, що поставки припинилися.

Віднині протягом майбутнього літнього сезону Gasum постачатиме своїм клієнтам природний газ з інших джерел по трубопроводу Balticconnector. BalticСonnector з'єднує Фінляндію з газовою мережею сусідньої Естонії.

Більшість газу, що використовується у Фінляндії, надходить із Росії, але на газ припадає лише близько 5% її річного споживання енергії.

Відзначимо, "Газпром експорт" раніше зажадав, щоб європейські країни платили за постачання російського газу в рублях через санкції, введені у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, але Фінляндія відмовилась це робити.

Більшість європейських контрактів на постачання укладено в євро або доларах, і Росія вже відключила газ Болгарії та Польщі минулого місяця після того, як вони відмовилися дотримуватися нових умов оплати.

Водночас, за даними BBC, Німеччина повідомила німецьким імпортерам газу про можливість відкриття рублевих рахунків без порушення санкцій проти Росії. Також йдеться, що Німеччина діяла з цього питання в тісній координації з ЄС.

Схожа ситуація склалася і в Італії. За словами кількох джерел, уряд Італії обговорив це питання з Європейською комісією і отримав роз'яснення, як купувати російський газ на законних підставах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua