• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

"Газпром" прикрутить кран для Данії та Німеччини

Російський "Газпром" з 1 червня припиняє постачання газу провідній енергетичній компанії Данії — Ørsted, а також Shell Energy Europe Limited за контрактом на постачання до Німеччини через відмову компаній оплачувати паливо в російських рублях

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у "Газпром Експорті", передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Станом на кінець робочого дня 31 травня (термін оплати за контрактом) "Газпром експорт" не отримав від Ørsted платіж за постачання газу у квітні. У зв'язку з цим "Газпром експорт" повідомив Ørsted про зупинення постачання газу з 1 червня 2022 року та до моменту здійснення оплати (у рублях — ред.)", — Зазначається в повідомленні.

Крім того, російський холдинг з 1 червня припинить постачання газу на адресу компанії Shell Energy Europe Limited за контрактом на постачання Німеччині.

"Станом на кінець робочого дня 31 травня (термін оплати, передбачений контрактом) "Газпром експорт" не отримав від Shell Energy Europe Limited платіж за постачання газу у квітні. У зв'язку з цим "Газпром експорт" повідомив Shell Energy Europe Limited про зупинення поставок газу за цим контрактом з 1 червня 2022 року і до моменту здійснення оплати", — йдеться у повідомленні.

Обидві компанії повідомили "Газпром експорт", що не мають наміру здійснювати платежі за поставлений газ в рублях.

Як повідомляла "ДС", 21 травня "Газпром" зупинив постачання газу до Фінляндії, яка відмовилася оплачувати паливо у рублях.

У квітні Росія відключила газ Болгарії та Польщі після того, як вони відмовилися дотримуватися нових умов оплати.

У той же час Німеччина повідомила німецьким імпортерам газу про можливість відкриття рублевих рахунків без порушення санкцій проти Росії.

Також італійська нафтогазова компанія Eni розпочала процедуру відкриття рахунків у євро та в рублях у російському "Газпромбанку".

З 31 травня Росія призупинила постачання газу найбільшому газовому трейдеру Нідерландів GasTerra через відмову оплачувати паливо в рублях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua