• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Геббельсу б сподобалося": радниця Орбана звільнилася через його нацистську промову

Радниця прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Жужа Хегедюс пішла з посади після його скандального виступу, в якому прозвучали тези про необхідність зберегти "чистоту нації", а також про "занепад Заходу"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Хегедюс, яка дружила з Орбаном близько 20 років і відповідала у його команді за питання соціальної інклюзії, передала журналістам текст листа, який вона відправила прем'єру, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Так, радниця пише, що із прикрістю змушена завершити співпрацю з Орбаном у зв'язку з його "ганебною позицією". За її словами, рішення вже дозрівало деякий час через послідовні антиліберальні кроки прем'єра, а після промови Орбана, яка суперечить усім її базовим цінностям, у неї не залишається вибору.

"Хоча Ви ніколи не обмежували мою свободу дій, я тепер маю публічно розірвати зв’язки через те, що пролунало у Тушваньош", — заявила Хегедюс.

Далі вона називає промову Орбана відкрито расистською і "такою, що сподобалася би і Геббельсу", і зазначає, що "в найгірших кошмарах не могла уявити", що прем'єр зайде настільки далеко.

Хегедюс написала листа не лише прем'єру, а й головному рабину Угорщини, який серед перших засудив промову прем'єра, зі словами підтримки.

Як повідомляла "ДС", 25 липня Віктор Орбан виступив проти змішування рас і заявив про загальний "занепад Заходу".

Коментуючи незгоду з пропозицією Єврокомісії до країн-членів ЄС скоротити споживання газу на 15%, щоб перезимувати в умовах російського шантажу енергоносіями, прем'єр Угорщини Віктор Орбан запропонував вдатися до "німецького ноу-хау з минулого".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua