• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Німеччина планує націоналізувати "Північний потік-2", – ЗМІ

Влада Німеччини придумала, як використати частину російського газопроводу "Північний потік-2", прокладену по території цієї країни

Німеччина планує націоналізувати "Північний потік-2"
Німеччина планує націоналізувати "Північний потік-2" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Spiegel, передає "ДС".

Видання, із посиланням на джерела у міністерстві економіки, пише, що уряд планує націоналізувати свою частину газопроводу – і уже почав розглядати можливість такого кроку.

Згідно із перспективним планом, після націоналізації німецька частина "Північного потоку-2" буде відрізана від решти газопроводу. Далі можливе використання націоналізованої інфраструктури для роботи терміналів скрапленого природного газу, які Німеччина планує побудувати для відмови від постачання газу з Росії.

Spiegel зазначає, що як мінімум один СПГ-термінал потрібно збудувати на узбережжі Балтійського моря, аби східна та південна частини країни (зокрема, Баварія) могли отримувати скраплений газ.

"Поки що ці регіони безпосередньо залежали від трубопроводів з імперії Путіна", – зазначає видання.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відреагував на цю новину та запропонував "не займатися гіпотетичними міркуваннями".

"Якщо будуть подібні дії (націоналізація Німеччиною "Північного потоку-2" — ДС) — це буде робота для юристів для того, щоб дати правову оцінку таким діям, якщо вони дійсно обговорюються. Але не знаючи суті того, що відбувається, щось говорити було б неправильно", — зазначив політик.

Як писала "ДС", канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти повної націоналізації Gazprom Germania, щоб "не злити президента РФ Володимира Путіна".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua