• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Німеччина очолила G7: Україна - серед головних тем

Починаючи з 1 січня 2022 року Німеччина приймає головування у G7. Серед головних тем, які планує піднімати країна — проведення спільної політики щодо агресії Російської Федерації

Німеччина починає головування у G7;
Німеччина починає головування у G7; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні DW, передає "ДС".

"Протягом року Німеччина очолюватиме G7, групу з семи економічно сильних демократичних країн. Ми використаємо наше президентство, щоб зробити цю групу країн першовідкривачем кліматично нейтральної економіки та справедливого світу", — заявив країни канцлер Олаф Шольц у своїй першій новорічній промові.

Водночас, офіційний представник уряду Штеффен Хебештрайт додав, що "зосередження уваги на головному має бути основою для цілеспрямованої програми роботи".

Серед тем, які уряд Німеччини вважає головними:

  • Зупинити глобальне потепління неможливо без співпраці з Китаєм, але наразі невідомо наскільки авторитарний режим Пекіна буде зацікавлений у кооперації з демократичними країнами G7.
  • Німеччина розглядає США як найважливішого для себе партнера.
  • Уряд очільниці "сімки" планує зміцнити співпрацю з усіма країнами G7. У тому числі й для проведення спільної політики щодо Російської Федерації. Берлін вже попереджав Кремль про "великі наслідки", якщо останній вдасться до повномасштабного вторгнення в Україну.

"З президентом США Джо Байденом ми єдині у думці про те, що країни ліберальної демократії повинні показати, що вони можуть надати чесні та справедливі відповіді на виклики 21 століття", — додав Шольц.

Як писала "ДС", країни G7 "абсолютно єдині" в питанні наслідків можливого вторгнення Росії в Україну — це спричинить величезні витрати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua