• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Німеччина зацікавилася газом із Сенегалу, – Шольц

Німеччина хоче "інтенсивно" реалізовувати проєкти у сфері газу та відновлюваних джерел енергії із західноафриканською державою Сенегал на тлі невизначеності з російськими поставками після вторгнення Росії в Україну

Олаф Шольц відвідав Сенегал
Олаф Шольц / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Це питання заслуговує на інтенсивний розгляд", – сказав він на пресконференції з президентом Сенегалу Макі Саллом під час своєї першої поїздки до Африки у ролі канцлера.

Сенегал, країна з населенням у близько 16 млн людей, має запаси газу в мільярди кубометрів і, як очікується, стане найбільшим виробником газу в регіоні.

Берлін прагне зменшити свою значну залежність від газу з Росії після вторгнення цієї країни в Україну.

Шольц розповів, що Німеччина його країна вже розпочала переговори із Сенегалом щодо видобутку газу та скрапленого природного газу. Перед його приїздом представник німецького уряду заявляв, що Німеччина може допомогти у розвідці газового родовища у Сенегалі.

Берлін запросив як Сенегал, який нині головує в Африканському союзі, так і Південну Африку взяти участь у саміті G7 у Німеччині у червні. Обидві країни утрималися під час голосування щодо резолюції ООН проти вторгнення Росії в Україну.

Макі Салл, виступаючи як голова Африканського союзу, заявив, що багато африканських країн не хочуть ставати на чийсь бік у війні.

Війна в Україні призвела до перебоїв у постачанні, зокрема, зерна, і зростання цін на продовольство та енергоносії в Африці.

Як писала "ДС", президент Сенегалу Макі Салл планує незабаром відвідати Росію та Україну від імені Африканського союзу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua