• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Голова Єврокомісії порівняла дії Росії в Україні з Голодомором

Росія використовує постачання продовольства як зброю заради політичних преференцій

Росія використовує постачання продовольства як зброю;
Росія використовує постачання продовольства як зброю;
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає "ДС" із посиланням на "DW".

"В окупованій Росією Україні армія Кремля конфіскує запаси зерна та техніку… А російські військові кораблі в Чорному морі блокують українські кораблі, повні пшениці та насіння соняшника", — сказала фон дер Ляєн у промові на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія.

"У декого це викликало спогади з темного минулого — часів радянських захоплень врожаю та нищівного голоду 1930-х років", — заявила фон дер Ляєн, маючи на увазі Голодомор, який забрав життя мільйонів українців.

На думку голови Єврокомісії, Росія використовує постачання продовольства як зброю з глобальними наслідками, діючи так само, як і в енергетичному секторі.

"Зараз Росія накопичує власний експорт продовольства як форму шантажу — стримує поставки, щоб підвищити світові ціни, або торгує пшеницею в обмін на політичну підтримку, — наголосила фон дер Ляєн. — Це використання голоду та зерна, щоб посилювати свою владу".

Президент Єврокомісії закликала до міжнародної відповіді Москві, заявивши, що "глобальне співробітництво є протиотрутою від російського шантажу". Європейська Комісія також "підтримує Африку в тому, щоб вона стала менш залежною від імпорту продовольства", сказала фон дер Ляєн.

Голова Єврокомісії назвала російські бомбардування зернових складів в Україні і блокаду експорту сільськогосподарської продукції "ганебними актами", які призвели до "високого зростання світових цін на пшеницю".

У ЄС пообіцяли відкрити "канали солідарності" з Україною — альтернативні логістичні маршрути, щоб допомогти країні експортувати зерно. Міністри сільського господарства країн ЄС зустрінуться у Брюсселі у вівторок, щоб обговорити прогрес у їхньому запуску.

Нагадаємо, що знімки супутників показують завантаження у російські судна зерна в окупованому Севастополі. Станом на сьогодні російські окупанти вкрали на захоплених територіях близько 400 тисяч тонн зерна.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усі держави не купувати вкрадене Росією зерно в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua