• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Голова Європарламенту закликала не відволікатися від України на Близький Схід

Загострення конфлікту на Близькому Сході не має відволікати увагу від України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президент Європейського парламенту Роберта Мецола, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Це (криза на Близькому Сході – ред.) не має відволікати нашу увагу від України, — а саме це хотів би бачити Путін. Ми маємо продовжувати допомагати Україні – військовим шляхом та фінансово. Це те, що ми маємо продовжувати робити у контексті реформ нашого багаторічного бюджету та створення Українського фонду, за який ми голосували в Європейському парламенті минулого тижня", — наголосила Мецола.

Вона зауважила, що нинішня зустріч відбувається на тлі війни та політичної нестабільності, коли єдність та згуртованість дій Євросоюзу зазнають випробувань більше, ніж будь-коли.

"Позиція Європейського парламенту, яку я представлю лідерам, дуже чітка. Перш за все, ХАМАС має бути зупинений. Має бути безумовне звільнення всіх заручників та водночас, що не є взаємовиключним, ми маємо забезпечити доставку гуманітарної допомоги, щоб полегшити наслідки для цивільного населення Гази. Саме тому минулого тижня Європарламент у резолюції закликав до "гуманітарної паузи", – сказала президент ЄП.

За її словами, перегляд багаторічного бюджету ЄС спричинений необхідністю адаптувати його до нових реалій.

"Ми маємо допомогти у вирішенні проблеми міграції, у подоланні наслідків стихійного лиха, а також сфокусуватися на інших напрямках політики, чого від нас очікують наші громадяни… Пакт з урегулювання міграції, притулку й безпеки на столі. Ми також маємо приділити більше уваги поверненню (мігрантів – ред. ) та усунути прогалини. У нас немає вибору, ми будемо шукати відповідні рішення", – додала Мецола.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Росія чекала моменту, коли міжнародна спільнота буде зосереджена на війні між Ізраїлем і ХАМАСом, щоб скористатися цим та поновити свій наступ проти України

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua