• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Глава Пентагону заявив про необхідність протистояти Росії та Китаю

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Росія є загрозою для Штатів, а щодо Китаю необхідно проводити політику "стратегічної конкуренції"

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час представлення бюджетних пропозицій у Палаті представників США, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

У вступному слові до законодавців Остін вкотре повторив позицію Вашингтона, що США продовжуватимуть підтримувати Україну. Він також нагадав, що Стратегія національної оборони США визначає Росію під управлінням Володимира Путіна "гострою загрозою".

"Під проводом Байдена, США згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії. Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати важливу безпекову допомогу, яку координує контактна група з питань оборони України, яку я очолюю. Ми підтримуватимемо оборону України стільки, скільки буде потрібно", — заявив він.

Глава Пентагону також підкреслив, що НАТО стало значно сильнішим, зокрема й тому, що Росія вирішила піти війною проти свого сусіда. Остін наголосив на важливості "об’єднаного НАТО".

"Після вторгнення Росії в Україну ми ще більше зміцнили захист і стримування НАТО на східному фланзі. А лідерство Конгресу в Європейській ініціативі стримування — і наші інвестиції з 2014 року — допомогли нам швидко й сміливо відреагувати на жорстоку війну, яку обрала Росія, та зробили наше стримування ще сильнішим", — зазначив міністр.

Остін назвав бюджет на наступний рік стратегічним кошторисом, "який обумовлений серйозністю нашої стратегічної конкуренції з Китайською Народною Республікою".

Пріоритетами Пентагону Ллойд Остін наголосив на необхідності фінансування модернізації трьох ланок ядерної тріади США та посилення стратегічного стримування.

Як повідомляла "ДС", 22 березня державний секретар США Ентоні Блінкен на засіданні підкомітету Сенату США з асигнувань заявив, що Держдепартаменту потрібен повний бюджет для протидії "безпосередній, гострій загрозі, що походить від російської автократії та агресії", і "довгострокового виклику з боку Китайської Народної Республіки".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua