• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Глава Єврокомісії сказала, у чому полягає історична відповідальність ЄС перед Україною

Європейський Союз повинен підтримати вступ України до блоку, зберігаючи при цьому виконання всіх стандартів та вимог

Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала під час виступу на Братиславському форумі глобальної безпеки в четвер, 2 червня, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз зобов’язаний підтримати Україну на шляху до ЄС, назвавши це його "історичною відповідальністю".

"Українці борються так мужньо, тому що вони точно знають, яке майбутнє вони хочуть. Майбутнє вільного та відкритого суспільства, що належить до спільної демократичної спільноти. Вони хочуть приєднатися до ЄС. Ми чули це знову і знову. Я вважаю, що це не тільки наш стратегічний інтерес, а наш моральний обов’язок — уможливити їхнє членство у ЄС та прокласти їм шлях до нашого Союзу", — заявила глава Єврокомісії.

Вона наполягла, що інвестиції ЄС в Україну повинні бути тісно пов'язані з проведенням реформ, а сама Україна має виконати необхідні для вступу умови і відповідати стандартам.

"Але наскільки швидко (Україна рухатиметься до ЄС, — "ДС"), якою є швидкість - це залежить від самої країни і нашої підтримки… Від нас залежить, наскільки сильно ми підтримуємо, інвестуємо, та в руках наших українських друзів, що вони з цього роблять", — сказала фон дер Ляєн.

Як повідомляла "ДС", 1 березня Європейський парламент ухвалив заявку України на вступ України до Європейського Союзу.

Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що заявку України на членство в Європейському Союзі буде розглянуто на засіданні Європейської Ради у червні.

24 травня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що ймовірність набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС найближчим часом невелика.

У МЗС України заявили, що прив'язування процесу надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу до євроінтеграційних прагнень країн Західних Балкан є несправедливим.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що тільки влада Італії серед усіх великих держав ЄС підтримує надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua