• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Голова МОК "послав" уряди, які вимагають не пускати Росію та Білорусь на Олімпіаду

Уряди країн, які закликають заборонити участь спортсменів з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях, зокрема Олімпійських іграх-2024 у Парижі, не мають вирішувати, хто братиме участь у змаганнях

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах, повідомляє "ДС" з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Ви знаєте заяви урядів, які хочуть вирішити, хто може брати участь в Олімпійських іграх, міжнародних спортивних змаганнях, а хто ні. Ми маємо бути дуже твердими в тому, що ці рішення мають приймати відповідальні спортивні організації. Уряди можуть висловлювати свою позицію. Але будь-який бойкот покарає лише їхніх власних спортсменів та позбавить людей можливості пишатися виступами своїх спортсменів на Олімпіаді", — сказав він.

Бах також зазначив, що МОК вживає "всіх зусиль для виконання місії, пропозиції олімпійського руху повернути спортсменів із російськими чи білоруськими паспортами на міжнародні змагання".

"Ми дуже тісно співпрацюємо та обмінюємося думками з міжнародними федераціями, які нині відповідають за проведення змагань. Дуже сподіваємося, що ця місія може бути виконана за умов, які були встановлені, щоб спортсмени з цих двох країн виступали у нейтральному статусі. Тоді ми справді зможемо об'єднати весь світ на Олімпіаді-2024 у Парижі", – підкреслив він.

Як писала "ДС", Міжнародний олімпійський комітет розробив концепцію допуску російських і білоруських спортсменів до Олімпіади в умовах війни, яка не передбачатиме повної заборони на участь РФ і Білорусі у змаганнях.

Уряди близько 30 країн виступили проти участі росіян та білорусів в Олімпіаді-2024. Підписи під спільною заявою поставили представники урядів США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Південної Кореї, Нідерландів, Нової Зеландії, країн Балтії та Скандинавії та ін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua