• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Греція та Кіпр не підтримують заборону видачі віз росіянам

Греція та Кіпр виступають проти заборони на видачу віз для російських туристів, які бажають відвідати Євросоюз

Прапор Греції
Прапор Греції / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

"Це було б неправильним рішенням. Ми віримо в контакти між людьми, і навіть громадянам Туреччини кіпрська влада видає візи, тому ми не вважаємо, що цей захід має застосовуватися до росіян", — заявив генеральний секретар Міністерства закордонних справ Кіпру Корнеліос Корнеліу.

Кіпр, де мешкає велика російськомовна діаспора, підтримує аналогічну позицію Берліна, висловлену канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Більшість російськомовних жителів Кіпру, близько 50 000 осіб, мешкають у Лімассолі, місті з населенням 237 000 осіб на південному узбережжі. Росіяни становили 25% від загальної кількості туристів, що прибувають на острів до війни.

За словами представників уряду Греції, країна також не розглядає можливості зміни статусу російських віз.

Північна Греція є улюбленим місцем відпочинку російських туристів, зазвичай влітку. У липні в країні спостерігався вражаючий стрибок на 177% числа повітряних транспортів, що прибувають з Туреччини, порівняно з 2019 роком, який став рекордним туристичним роком для Греції.

Греція також повідомила про значне збільшення на 257% числа тих, хто прибуває з Сербії за той же період.

Чиновники зазначають, що багато з прибулих — громадяни Росії, які їдуть до Греції на відпочинок, оскільки сербські туристи зазвичай приїжджають до Греції машиною, а турки — на кораблі. Однак конкретних даних щодо національностей поки що немає.

Як писала "ДС", Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозиції для Євросоюзу щодо припинення видачі шенгенських віз громадянам Росії.

Раніше глава МЗС Литви Габрієлюс Ландсбергіс заявив, що країни Євросоюзу мають скасувати дію довгострокових шенгенських віз, виданих росіянам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua