• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Guardian: "Вімблдон" пустить на турнір тенісистів із Росії та Білорусі

Тенісистам з Росії та Білорусі буде дозволено брати участь в турнірі Вімблдону та інших змаганнях на трав'яному покритті в 2022 році

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За даними британського видання The Guardian, це сталося після того, як Всеанглійський клуб (AELTC) та LTA спільно вирішили скасувати свої заборони на участь гравців у змаганнях цього сезону, передає "ДС".

"Після заборони на участь у всіх британських турнірах до 2022 року, цього року російські та білоруські гравці повинні будуть підписати угоди про нейтралітет, які забороняють їм висловлювати підтримку вторгнення Росії в Україну, отримувати фінансування від російської чи білоруської держави та бути спонсорами організацій, що фінансуються урядами цих країн. Від гравців не вимагатиметься висловлювати критику на адресу своїх урядів", — йдеться в повідомленні.

У заяві AELTC зазначено: "В даний час ми маємо намір приймати заявки від російських та білоруських гравців за умови, що вони виступатимуть як "нейтральні" спортсмени і дотримуватимуться відповідних умов. Ці умови заборонятимуть вираження підтримки вторгнення Росії в Україну в різних формах і забороняти участь гравців, які отримують фінансування від російських та/або білоруських держав (включаючи спонсорство від компаній, які керуються або контролюються цими державами) у зв'язку з їх участю у чемпіонаті".

При цьому The Guardian зазначає, що у світлі вторгнення РФ в Україну питання щодо ставлення до російських та білоруських професійних тенісистів виявилося одним із найсуперечливіших у новітній історії спорту.

Нагадаємо, тенісистам з Росії та Білорусі було заборонено брати участь в турнірі Вімблдону в 2022 році повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Голова клубу Ян Х'юїтт тоді заявив, що організатори будуть готові переглянути рішення, якщо геополітична ситуація до червня зміниться. Перед тим із пропозицією усунути російських тенісистів від участі в турнірі Вімблдону виступив міністр спорту Великої Британії Найджел Хаддлстон.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua