• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

"ХерНР", рублі та депортація: у Євросоюзі дали оцінку діям Росії в Україні

Європейський Союз не визнає результатів так званих "референдумів" на окупованих територіях України, а також засуджує депортацію місцевих жителів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні місії Євросоюзу при ОБСЄ, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми підтверджуємо наше рішуче засудження спроб Росії зі створення нелегітимних альтернативних адміністративних структур у Херсоні, Маріуполі та інших містах України. Будь-які спроби Росії провести так звані "референдуми" під дулом автомата на територіях, що знаходяться під контролем російських військових, з метою проголошення нових "народних республік" або приєднання до Росії є незаконними і не будуть визнані", — йдеться у заяві.

Також у Євросоюзі засудили примусову депортацію громадян України до Росії та у так звані "фільтраційні табори".

"Ми також засуджуємо введення російського рубля як грошової одиниці, використання російських навчальних програм, зміни назв міст і сіл та їх дорожніх знаків, а також будь-яку роздачу російських паспортів у спрощений та вибірковий спосіб серед громадян України", — наголошується у заяві.

Крім того, в ЄС висловили занепокоєння з приводу того, що російська маріонеткова "адміністрація" в Херсонській області повернула у вжиток російський імперський символ, а оператори мобільного зв'язку у не підконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей використовують російський код країни.

"Ми закликаємо росію повністю поважати суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод і негайно звільнити усіх демократично обраних українських чиновників, які залишаються під вартою в Росії", — йдеться у заяві.

Як повідомляла "ДС", у селі Безіменне Донецької області російські окупанти облаштували фільтраційні табори для українців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua