• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Хто у групі ризику через "Омікрон": у ВООЗ відповіли

До групи ризику через зараження штамом коронавірусу "Омікрон" входять невакциновані, люди похилого віку та ті, що мають супутні захворювання

Омікрон
Омікрон / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Як пояснив директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан, для невакцинованих зараження новим штамом становить "велику" загрозу здоров'ю та життю, передає "ДС" з посиланням на CNBC.

За його словами, ті, хто отримав дозу вакцини, зазвичай переносять коронавірус у легкій формі.

"Люди повинні справді серйозно розглянути необхідність щеплення", — наголосив Райан.

Він зазначив, що наслідки вірусних інфекцій часто залежать від вихідного стану здоров'я людини, у тому числі від того, наскільки сильна його імунна система. Наприклад, захворювання на діабет знижує здатність організму протистояти вірусу.

У свою чергу, голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Марія ван Керкхове наголосила, що за даними ВООЗ, смертність при зараженні "Омікроном" збільшується з віком хворого.

"У нас також є дані з деяких країн, які показують, що люди з хоча б одним супутнім захворюванням зазнають підвищеного ризику госпіталізації та смерті", — розповіла Керкхові.

Водночас вона зазначила, що порівняно зі штамом "Дельта", від "Омікрону" помирає менша частка людей і в цілому ризик серйозного перебігу захворювання та госпіталізації нижчий, а також додала, що новий штам все ж таки не можна вважати "несерйозною загрозою".

Нагадаємо, згідно з рекомендаціями ВООЗ, штам COVID-19 "Омікрон" поки що не потрібно розглядати як грип.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua