• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Ідеальна позиція Туреччини. Що визначила зустріч Ердогана з Путіним

Зустріч Ердогана з Путіним визначила наступні моменти

Реклама на dsnews.ua

1. Найбільшим бенефіціаром цієї війни наразі стала Туреччина взагалі і Ердоган зокрема. Турки зайняли ідеальну для себе позицію: вони і посередники, і ті, хто торгує на дві сторони, і, головне: їх не можна буде притиснути вторинними санкціями. Простіше кажучи: вони будуть заходити в сірий експорт з РФ настільки далеко, наскільки це можливо.

2. Турки вибили знижку на газ і тепер будуть брати російський газ по-максимуму. Для їхньої економіки — це додатковий плюс (на піку вони беруть близько 26 млрд кубів, на мінімумі 16). Росіяни зараз змушені їм давати знижки.

3. Варіантів натиснути на Туреччину ні у нас, ні в Заходу майже нема. На жаль, але потрібно шукати і знайти. Але найважливіше, що ми маємо робити — слідкувати не тільки за краденим зерном, але, що можливо важливіше, за сірим експортом воєнних технологій та електроніки. Простіше кажучи: саме це альфа і омега наших зусиль. Не можна розпиляти свої можливості.

4. Нам необхідно в рази збільшити наше посольство в Туреччині і наші аналітичні зусилля на цьому напрямку (Ірану це також стосується). Про аналітику про Росію стомився повторювати.

5. У Туреччини та Росії залишається серйозна больова точка — Сирія. Це та карта, якою треба грати (ми маємо тиснути на наших партнерів в цій грі)

Росіяни сьогодні — не просто молодші партнери турків в цій історії. Росіяни є зручними для Китаю, Ірану, Туреччини та інших. Вони є тараном у створенні антизахідноі коаліції. Ця коаліція не створиться в середньостроковій перспективі. Можливо, ніколи не створиться. Можна з великою долею імовірності говорити, що нинішня ситуація підірве Росію в перспективі 5-10 років. Але виходячи зі старої історії "Польща впала і нас завалила", нам потрібно вийти живими з цього кошмару. Тому вже зараз потрібно займати куди активнішу міжнародну позицію саме Україні.

І останнє. Ми любимо жити в чорно-білих позиціях. Турки — не погані і не хороші. Вони заробляють гроші. Але виграє той, хто уміє рахувати наперед і не боїться йти проти правил. Нам просто треба бути розумнішими.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua