• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Індія стала найбільшим покупцем російської нафти

Індіястала найбільшим покупцем російської нафти марки Urals після того, як Захід запровадив санкції проти Російської Федерації

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний директор російської нафтової компанії "Роснефть" Ігор Сєчін заявив на енергетичній конференції в Індії, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

"Якщо російська нафта не піде на європейський ринок, то референтної ціни немає. Референтні ціни формуватимуться там, де реально йдуть обсяги нафти", — сказав Сєчін.

Згідно з попередніми даними трейдерів і розрахунками Reuters, близько 70% партій російської нафти марки Urals, що відвантажуються в січні, прямує до Індії. Країна вже кілька місяців є провідним покупцем російського ґатунку, заповнивши нішу, залишену європейськими покупцями.

У грудні "Велика сімка", Європейський Союз та Австралія запровадили верхню межу цін на сиру нафту на рівні 60 доларів за барель, щоб обмежити можливості Москви фінансувати свої воєнні дії в Україні та зберегти стабільність на світовому ринку нафти.

Євросоюз також заборонив закупівлі російської нафти, що доставляється танкерами морем.

У Reuters нагадали, що Москва покладається на доходи від нафти і газу — минулого року близько 11,6 трлн рублів (165 млрд доларів) — для фінансування своїх бюджетних видатків, і була змушена розпочати продаж міжнародних резервів, щоб покрити дефіцит, спричинений витратами на її війну проти України.

Як писала "ДС", доходи Росії від продажу нафти та газу в січні 2023 року скоротиться на 46% порівняно з січнем 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua