• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Іран допомагає Росії будувати завод із виробництва БПЛА (ФОТО)

Російський завод може запрацювати вже на початку 2024 року

Безпілотник
Безпілотник
Реклама на dsnews.ua

Росія не лише отримала сотні іранських безпілотників, але й прагне їх виробляти на власному підприємстві всередині країни. У Білому домі із посиланням на дані американської розвідки повідомили, що Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва БПЛА, пише "ДС".

Російський завод може запрацювати вже на початку 2024 року. Це свідчить про поглиблення військового партнерства між двома країнами.

"У нас є інформація про те, що Росія отримує від Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва БПЛА в Росії", — сказав речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Він також додав, що "цей завод може бути повністю запущений на початку наступного року".

Місце ймовірного будівництва заводу
Місце ймовірного будівництва заводу

Білий дім також оприлюднив супутниковий знімок промислової території, зроблений на початку квітня 2023 року де, імовірно, планують побудувати завод з виробництва безпілотних літальних апаратів. Це російська особлива економічна зона "Алабуга" у Республіці Татарстан.

За словами Кірбі, наразі безпілотники (мова про БПЛА-камікадзе Shahed-136/131, – Ред.) будуються в Ірані, після чого вони доставляються через Каспійське море з Амірабада, Іран, до російської Махачкали, а потім використовуються для ударів по Україні.

За словами американських посадовців, на початку січня Росію відвідала іранська делегація. Вони оглянули місце, де планують збудувати завод, і погодили деталі проєкту.

Обидві країни прагнуть створити вдосконалену версію безпілотників-камікадзе Shahed-136. Росія ж використовує іранські безпілотники (баражуючі боєприпаси) для атак на цивільні та військові об’єкти України. Спершу Іран офіційно відкидав звинувачення в постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти намагалися замаскувати іранські БПЛА Shahed-136/131 під російською назвою "Герань-2" та "Герань-1".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua