• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Іспанія навчатиме українських військових на танках Leopard 2

Іспанія навчатиме українські екіпажі на танках Leopard 2, які Україна отримає у рамках так званої "танкової коаліції"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес у Брюсселі, де відбулася зустріч глав оборонних відомств країн-членів НАТО, передає "ДС" з посиланням на EL PAÍS.

Роблес заявила, що перші 55 українських солдатів, яких Іспанія навчатиме експлуатації та обслуговування танків Leopard 2A4, почнуть прибувати цього чи на початку наступного тижня. При цьому вона не уточнила кількість танків, які Іспанія поставить Україні, зазначивши, що це питання обговорюватиметься із союзниками.

Міністр пояснила, що в будь-якому разі ідея полягає в тому, що і танки, і персонал, необхідний для їх експлуатації, а також будь-які необхідні змінні компоненти, готові до відвантаження максимум через два місяці між кінцем березня та початком квітня.

"Протягом цього тижня або на початку наступного тижня українські військові прибудуть і пройдуть навчання в Іспанії щодо використання "Leopard", з одного боку, а також з обслуговування, що дуже важливо в "Leopard", тому що вони вимагають щоденного обслуговування", — заявила Роблес.

Щодо поставок винищувачів F-16, то Роблес зазначила: "Україна запросила літаки, яких Іспанія не має і, отже, в цій сфері ми допомогти не можемо".

Як повідомляла "ДС", українські танкісти вже розпочали навчання на танках Leopard у Німеччині та Польщі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua