• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

ISW пояснили, навіщо Росія робить вигляд, що готова до переговорів

Росія хоче отримати вигоду від бажання Заходу вести діалог. РФ намагається створити динаміку, в якій союзники відчуватимуть потребу зробити превентивні поступки, аби заманити її за стіл переговорів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Аналітики нагадали, що 2 грудня Владімір Путін провів телефонну розмову з Олафом Шольцом, в якій неправдиво заявив, що фінансова та військова допомога Заходу Україні створює ситуацію, коли український уряд категорично відкидає переговори між Москвою та Києвом.

Своєю чергою канцлер Німеччини відповів, що будь-яке дипломатичне вирішення війни має передбачати виведення російських військ з території України.

"Дзвінок Путін-Шольц відповідав дипломатичному зверненню Джо Байдена 1 грудня, у якому глава США вказав, що готовий поговорити з російським диктатором, якщо той шукатиме спосіб припинити війну", — мовиться у звіті ISW.

Далі фахівці розповіли, що Дмітрій Пєсков відповів на коментар Байдена та наголосив, що "спеціальна військова операція" продовжуватиметься. Речник Кремля також додав, що небажання Штатів визнати незаконну анексію українських територій Росією "значно ускладнює пошук точки дотику в можливих переговорах".

"Заяви Путіна та Пєскова щодо переговорів є наслідком коментарів Сергія Лаврова 1 грудня в контексті засідання ОБСЄ, повторюючи ту саму вимогу, яку Москва висувала до НАТО раніше. Міністр закордонних справ РФ зазначив, що Кремль буде готовим до переговорів, якщо Захід погодиться обговорювати документи, запропоновані Росією 17 грудня 2021 року. Тоді МЗС РФ опублікувало вимоги щодо "гарантій безпеки", в яких передбачався розширений перелік поступок щодо військових дій НАТО та Заходу в Європі, зокрема пункт про нерозширення Альянсу", — пояснили в Інституті вивчення війни.

Аналітики припускають, що Путін, Лавров і Пєсков зробили ці заяви щодо переговорів, аби створити у Заходу враження, що Росію потрібно залучити до переговорів.

"Кремль, ймовірно, має намір створити динаміку, за якої західні офіційні особи пропонуватимуть РФ превентивні поступки в надії переконати Росію розпочати переговори, не вимагаючи значних попередніх поступок у відповідь. Кремль також зберіг свою розпливчастість щодо теми переговорів, ймовірно, аби переконати Захід розпочати процес без чіткого визначення того, чи ведуться переговори про припинення вогню, мирний процес чи остаточну мирну угоду", — розповіли в ISW.

Фахівці певні, що лише Росія отримає вигоду від тимчасової угоди з Україною та західними країнами. Адже таким чином Путін намагається створити паузу в бойових діях, що дозволить йому зміцнити російську армію для майбутніх операцій для досягнення максималістичних цілей в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua