• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

ISW: Путін хоче побачити держпереворот у Молдові, але йому не вистачає військового потенціалу

Росія не має військових можливостей для нападу на Молдову, проте Москва не залишить спроб дестабілізувати ситуацію всередині країни іншими способами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє "ДС".

Президент РФ Володимир Путін скасував указ від травня 2012 року про позицію Росії щодо територіальної цілісності Молдови. Так, глава Кремля відкликав свої накази МЗС Росії року про тверде дотримання принципів Статуту ООН та зобов'язання Росії активно шукати шляхи вирішення проблеми Придністров'я на основі поваги до територіальної цілісності Молдови.

"Скасування указу 2012 року не означає, що Путін має намір атакувати Молдову — для цього він не має військового потенціалу, — хоча це вказує на ескалацію його безперервних зусиль щодо підриву молдавської державності", — сказано у звіті.

Як писала "ДС", 13 лютого Майя Санду заявила, що Росія має намір за допомогою опозиційних протестів та із залученням людей з військовою підготовкою дестабілізувати ситуацію та змінити владу в Молдові.

У Державному департаменті США не здивувалися цим планам, зазначивши, що "занадто добре знайомі з російським сценарієм" у різних країнах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua