• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Кадиров боїться втратити прихильність Путіна через незначну роль чеченців у війні, - ISW

Бойовики голови Чечні Рамзана Кадирова відіграють мінімальну роль на фронті у війні проти Україні. Ставленик Кремля боїться, що це негативно вплине на значущість Чечні в політичній і військовій сферах РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Кадиров зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним 13 березня, щоб обговорити соціально-економічні досягнення Чечні у 2022 році. Кремлівський ставленик також використав зустріч, щоб привітати успіхи чеченських бойовиків в Україні та підкреслював, що його бойовики нібито сумлінно виконують накази Путіна і "прагнуть діяти до переможного кінця".

Під час зустрічі Кадиров помітно нервував, на думку аналітиків, це може свідчити про значний тиск, який чинився на Кадирова з метою представити Чечню, себе і свої війська Путіну в позитивному і продуктивному світлі.

"Чеченські підрозділи наразі відіграють мінімальну роль на фронті в Україні та переважно проводять наступальні операції поблизу Білогорівки Луганської області, а також виконують правоохоронні функції в тилових районах окупованої України. Тому Кадиров може побоюватися, що втрачає прихильність Путіна, оскільки він мало що може продемонструвати з точки зору бойових здобутків чеченців.

Кадиров, імовірно, під час зустрічі сподівався виправити і зміцнити свою репутацію. Путін своєю чергою, можливо, сподівається натиснути на Кадирова, щоб той збільшив роль чеченських бойовиків у бойових діях через постійні втрати як ПВК "Вагнер", так і регулярних російських військ у наступальних операціях в Україні", — зазначають в інституті.

Як писала "ДС", лідер Чечні Рамзан Кадиров відхилив пропозицію керівника ПВК "Вагнер" Євгенія Пригожина приєднатися до нової інформаційної кампанії проти Міністерства оборони Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua