• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Канада хоче частково вивести "Газпром" з-під санкцій, ігноруючи прохання Києва, — ЗМІ

Канадський уряд за погодженням з Німеччиною хоче вивести з-під санкцій газопровід "Північний потік-1" для постачання турбін, що створить прецедент точкового скасування обмежень на вимогу агресора

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили два поінформовані джерела, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Як пояснив один із співрозмовників, це рішення Канада має ухвалити на прохання Німеччини. Формальною причиною для зняття санкцій, якщо рішення в результаті буде ухвалено, має стати аргумент про те, що дасть Росії технічну можливість відновити обсяги прокачування газу до ЄС.

Український уряд уже знає про наміри Канади погодитися з таким точковим зняттям з Росії санкційних обмежень і вважає це рішення "необґрунтованим та небезпечним для санкційного режиму", підтвердив співрозмовник у Міненерго.

Примітно, що Україна ще раніше зверталася до канадського уряду з технічними поясненнями про те, що РФ уже зараз має технічні потужності для здійснення прокачування. Відповідний лист за підписом міністра енергетики України Германа Галущенка був направлений міністру природних ресурсів Канади Джонатану Вілкінсону ще 22 червня, невдовзі після того, як Росія розпочала кампанію з шантажу та скоротила постачання газу до Німеччини.

У цьому документі Київ детально, з описом на дві сторінки, проінформував канадський уряд про те, що РФ має технічну можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, оскільки має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, які зараз не використовуються російською стороною, а вимоги про зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.

"Ми вважаємо критично важливим діяти спільно, щоби зберігати здатність протидіяти монополітичній поведінці та шантажу з боку "Газпрому", — закликав тоді міністр.

Як писала "ДС", "Оператор ГТС України" та НАК "Нафтогаз України" направили звернення до Міністерства економіки Німеччини та регулятора BNetzA щодо припинення наданих раніше винятків у законодавстві для газопроводу "Північний Потік-1".

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" в середині червня помітно скоротив поставки газу в Німеччину по трубопроводу" Північний потік-1", пояснивши це затримкою з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Німецький концерн Siemens підтвердив, що причиною значного скорочення постачання газу через газопровід "Північний потік-1" є ремонт турбіни компресорної станції. Санкції, введені проти "Газпрому", не дозволяють повернути до Європи турбіну з канадського підприємства, де робився її капітальний ремонт. Siemens Energy відкидає звинувачення з боку Росії в тому, що поставки газу в Німеччину довелося скоротити через несвоєчасне обслуговування турбін

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua