• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Канада "на зло Путіну" віддасть Німеччині ще п'ять турбін для російського газопроводу

Уряд Канади прийняв рішення передати Німеччині підсанкційні турбіни Siemens, що залишилися, для газопроводу "Північний потік". Таким чином влада хоче відібрати у керівництва Росії привід для "очорніння" санкцій

Турбіна для газопроводу
Турбіна для газопроводу
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі, передає "ДС" із посиланням на CBC.

"Канада, як і раніше, планує повернути п'ять турбін, які використовуються в російському газопроводі, незважаючи на те, що компанія-оператор труби відмовилася приймати турбіну, яка вже була повернута до Німеччини", — йдеться в повідомленні.

За словами міністра, таке рішення було ухвалено на запит Німеччини.

У Оттаві стверджують, що Кремль може скористатися відмовою Канади повернути турбіни, щоб перекласти провину за енергетичну кризу в Європі на санкції.

"Канада не хоче давати жодних виправдань Путіну, щоб він продовжував перетворювати на зброю свій потік енергії на Європу", — зазначила Джолі.

Як писала "ДС", 10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ України закликали владу Канади скасувати це рішення. Світовий конгрес українців подав до суду через рішення уряду.

У компанії Siemens Energy заявили, що турбіна, яка нібито необхідна Газпрому для відновлення повноцінної роботи Північного потоку, була готова до відправки до РФ. Однак російський монополіст вимагав документацію, яка підтвердить, що постачання не порушує європейських санкцій.

3 серпня російський монополіст "Газпром" заявив, що через санкції країн Заходу постачання Росії турбіни, що знаходилася в Канаді, для "Північного потоку" неможливе.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua