• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Канада долучиться до "порятунку" українського зерна

Канада готується відправити вантажні судна до Східної Європи, аби допомоги в експорті українського зерна

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила після завершення самітів G7 та НАТО, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

За її словами, Канада – один із найбільших експортерів зерна у світі, тож має значний досвід у цій сфері.

"Ми працюємо над цим… аби долучитися до величної місії з "визволення" українського зерна", – зазначила очільниця МЗС.

Жолі наголосила на важливості експорту українського зерна до країн Близького Сходу та Африки для уникнення продовольчої кризи у цих регіонах.

"З європейськими, американськими та канадськими відомствами обговорюється багато маршрутів. Ми також перебуваємо у контакті з іншими юрисдикціями: від Польщі до Румунії, країн Балтії та Туреччини", — зазначила вона.

Як писала "ДС", нещодавно Росія намагалася продати до Єгипту викрадену в Україні пшеницю.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти викрадають збіжжя в українських фермерів на захоплених територіях Херсонської області.

За даними української розвідки, суттєва частина зерна, яке було викрадено російськими окупантами на захоплених українських землях, перебуває у суховантажах під прапором РФ у Середземному морі.

Зазначимо, війна в Україні серйозно впливає на здатність доставляти терміново необхідну продовольчу допомогу країнам у всьому світі, оскільки більшу її частину заблоковано в портах через окупантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua