• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Казахстан ускладнив росіянам правила в'їзду та перебування в країні

Уряд Казахстану змінив правила в'їзду та перебування іноземців у республіці. Згідно з новим порядком, громадянам країн-членів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) можна перебувати в Казахстані не більше 90 днів протягом 180-денного періоду

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в ухвалі уряду Казахстану, передає "ДС".

Згідно з документом, починаючи з 27 січня, громадянам країн Євразійського економічного союзу – Росії, Білорусі, Вірменії та Киргизстану – буде дозволено перебувати в республіці не більше ніж 90 днів протягом кожного періоду у 180 днів.

Якщо цей термін буде перевищено, іноземець, який виїхав за кордон, потрапити назад не зможе. Нові правила не поширюватимуться на тих, хто отримав дозвіл на проживання на певний термін.

Для тривалого перебування в Казахстані іноземцю необхідно оформити дозвіл на тимчасове проживання, вказавши на мету прибуття.

За даними Комітету міграційної служби МВС Казахстану, у вересні в країну в'їхало 406 тисяч громадян РФ, причому більша їх частина – з 21 по 30 вересня. Якщо раніше в середньому кордон перетинали 8-9 тисяч росіян на день, то наприкінці вересня середньодобовий приплив із РФ досягав 30 тисяч осіб.

Як писала "ДС", глава МЗС Казахстану Мухтар Тлеуберді заявив, що його країна не допомагатиме Росії обходити санкції, але співпрацюватиме з РФ і надалі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua