• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Кіпр готовий віддати Україні танки Т-80У в обмін на німецькі Leopard, — ЗМІ

Кіпр заявив про готовність відправити Україні танки Т-80У радянського виробництва в обмін на німецькі Leopard. На озброєнні Кіпру має близько 82 таких танків

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання Army Recognition, передає "ДС".

За даними видання, весною американський уряд попросив Кіпр надати Україні радянську техніку, яку має в запасі. Мова йде про зенітно-ракетні комплекси ТОР-М1 та С-300, а також танки Т-80У, БМП-3, винищувачі Мі-35 та гелікоптери. Кіпр надав відповідь уряду Німеччини, що готовий віддати радянські танки в обмін на Leopard 2. У Шольца поки не дали відповіді.

У Кіпрі хочуть, аби танки надходили з дружньої Греції, яка вже має їх на озброєнні. У грецькому арсеналі 170 Leopard 2A та 183 одиниці Leopard 2A4GR, випущених у 1980-х роках, але наразі вони у процесі модернізації.

Греція своєю чергою хоче отримати новіші Leopard 2 в обмін, щоб уникнути виснаження своєї армії на тлі загострення з Туреччиною.

Кіпр загалом має близько 82 танків Т-80У. Це удосконалена версія Т-80, яка має модернізовану вежу, динамічним захистом "Контакт-5", покращений приціл та оснащена протитанковим ракетним комплексом 9М119 "Свір".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua