• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Кіріл Гундяєв просить Папу Римського та генсека ООН допомогти залишити своїх попів у Лаврі

Патріарх Російської православної церкви Кіріл (Володимир Гундяєв) направив звернення релігійним лідерам різних конфесій, генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу, представникам європейських інституцій та правозахисникам з проханням допомогти не допустити виселення ченців УПЦ МП з монастиря Києво-Печерської лаври.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Російської православної церкви, повідомляє "ДС".

У своєму посланні російський патріарх "поділився глибоким занепокоєнням у зв'язку з різким посиленням державного тиску на православних християн України".

"Києво-Печерська лавра — це перший монастир Київської Русі, що існує з XI століття, родоначальник загальної духовної та чернечої традиції російського, українського та білоруського народів. Це колиска нашої цивілізації та національних культур", — стверджує він.

За його словами, "Лавра залишається одним із найбільших православних монастирів світу, який об'єднує понад двісті ченців та послушників".

Патріарх РПЦ заявив, що українська влада нібито не має юридичних підстав для виселення священиків УПЦ МП, а робота комісії Міністерства культури України, за словами Гундяєва, "мала репресивну мету". Крім того, українська влада нібито зневажає права та свободи людини, Конституцію України та Статут ООН.

Гундяєв звернувся до релігійних діячів та представників міжнародних організацій із закликом "докласти всіх можливих зусиль, щоб перешкодити примусовому закриттю монастиря".

Звернення були направлені, зокрема, Предстоятелям Помісних Православних Церков, Папі Римському Франциску, Патріарху Коптської Церкви Тавадросу II, Главі Англіканського співтовариства Архієпископу Кентерберійському Джастіну Уелбі, генеральному секретарю Всесвітньої ради церков доктору Джеррі Пелье, генеральному секретарю Ради Європи Марії Пейчинович-Буріч, верховному комісару ООН з прав людини Фолькеру Тюрку, директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини Маттео Мекаччі.

Нагадаємо, 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала листа-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП із Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua