• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Кіссінджер "благословив" членство України в НАТО

Колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер змінив свою думку та виступив на підтримку членства України в НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо побоювався, що це розпочне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу", – заявив американський політик

Він також натякнув, що членство України в НАТО було б доречним результатом після того, як буде забезпечено мир.

Водночас Кіссінджер заявив, що на його думку, зараз необхідно уникнути прямої військової ескалації між РФ і Заходом, а також ліквідації Росії як самостійної держави.

"Знищення Росії як держави, яка може реалізовувати власну політику, відкриє величезну територію, що охоплює одинадцять часових поясів, для внутрішніх конфліктів та зовнішнього втручання в той момент, коли там зберігається понад 15 тисяч одиниць ядерної зброї", – сказав Кісінджер.

Він також зазначив, що вважає за необхідне, щоб Росія мала можливість приєднатися до міжнародної системи після досягнення миру в Україні. У зв'язку з цим Кіссінджер заявив, що "вірить у діалог з Росією", поки йде війна, за умови, що санкції та інший тиск зберігатимуться, доки не буде досягнуто остаточного врегулювання.

Як повідомляла "ДС", у липні 2022 року Генрі Кіссінджер заявляв, що ситуація навколо війни Росії проти України небезпечніша, ніж було в холодну війну. Проте, за його словами, західні країни мають змогу утримати російського президента Володимира Путіна від застосування ядерної зброї.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua