• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Китай скасував відеозвернення президента Євроради, у якому той розкритикував пакт Сі Цзіньпіна та Путіна

Китайська влада скасувала виступ голови Європейської ради Шарля Мішеля на церемонії відкриття великої торгової виставки в Шанхаї

Сі Цзіньпін та Путін
Сі Цзіньпін та Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пише Reuters, передає "ДС".

У виданні зазначили, що попередньо записане відео Мішеля мало стати одним із кількох виступів світових лідерів і голів міжнародних організацій, включно з головою КНР Сі Цзіньпіном, на відкритті Китайської міжнародної імпортної виставки (CIIE) минулої п'ятниці.

Дипломати в коментарі агентству сказали, що вони здивовані тим, що промову було видалено.

"Президент Мішель був запрошений виступити на 5-му форумі Hongqiao Forum/CIIE в Шанхаї. На прохання китайської влади ми справді надали заздалегідь записане повідомлення, яке зрештою не було показано", — сказав Баренд Лейтс, прессекретар Мішеля.

Згідно з витягами з виступу президента Європейської ради, наданими європейським дипломатам, він мав піддати різкій критиці "незаконну війну Росії проти України" і заявити, що Європа виносить із неї "важливі уроки".

За словами Мішеля, Європа надмірно залежить від Росії в поставках викопного палива, що призводить до торгового дисбалансу.

Мішель також збирався закликати Китай зробити більше для того, щоб покласти край кровопролиттю в Україні.

"Китай повинен зіграти свою роль у використанні свого впливу, щоб зупинити жорстоку війну Росії… через ваше так зване "безлімітне" партнерство з Росією", — мав сказати Мішель, посилаючись на пакт, про який Сі Цзіньпінь і Путін оголосили в Пекіні перед початком війни.

Ніхто з міністерства закордонних справ Китаю або співорганізаторів виставки, міністерства торгівлі Китаю та уряду міста Шанхая, не відповів на прохання про коментар.

Серед інших високопоставлених осіб, які виступили на церемонії після лідера Китаю, були директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, генеральний директор Всесвітньої торгової організації та президенти Індонезії, Шрі-Ланки та Білорусі, згідно з офіційним сайтом виставки.

Як писала "ДС", постійний представник Китаю при ООН Лю Цзеї закликав використати усі дипломатичні засоби для припинення будь-яких бойових дій на території України та сприяти мирним переговорам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua