• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Китай в ООН знову натякнув Росії, що не варто давати ядерну зброю Білорусі

Китайська народна республіка виступає проти передачі ядерної зброї третім країнам

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан заявив під час засідання Ради безпеки організації, передає "ДС".

"Ми виступаємо за заборону передачі ядерної зброї, щоб жодні ядерні країни не передавали свою ядерну зброю за кордон і не розміщували її за межами своєї країни", — сказав дипломат.

Шуан додав, що у 2022 році п'ять лідерів ядерних держав заявили, що такий тип війни неможливо виграти і її не можна починати.

"Сьогодні ця заява є ще більш важливою. Китай закликає всі ядерні країни дотримуватися своїх зобов'язань, зменшувати ризик ядерної війни та уникати будь-яких конфліктів між ядерними державами", — додав представник Китаю в ООН.

Нагадаємо, у суботу, 25 березня, президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва та Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий відповісти санкціями на перекидання ядерної зброї до Білорусі. Проти такого кроку Кремля також виступив Китай.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що можливі санкції Заходу проти Росії не вплинуть на плани Москви.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua