• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Компроміс з протестувальниками? Іран скасує "поліцію моралі" і перегляне законодавство про хіджаби

Влада Ірану має намір внести зміни до чинного законодавства країни про обов’язкове носіння жінками хіджабу та скасувати "поліцію моралі", яка досі стежила за вбранням жінок і яка призвела до смерті жінки, що викликало масові протести в країні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафара Монтазері, передає "ДС" з посиланням на The Guardian та Alarabiya News.

"І парламент, і органи судової влади працюють над питанням змін до відповідного закону", — сказав Монтазері.

Як уточнюють іранські інформаційні агентства, він не уточнив, що може бути змінено в законі.

За словами генпрокурора, робоча група вже провела кілька зустрічей, а рішення щодо закону може бути ухвалене "за тиждень або два".

В Ірані оголосили про скасування "поліції моралі", діяльність якої призвела до смерті жінки за "неправильне носіння хіджабу". Та яке спровокувало масштабні протести в країні.

Крім того, як пишуть місцеві ЗМІ, в країні скасували підрозділи "поліції моралі" після більш ніж двох місяців протестів, спровокованих арештом 22-річної Махси Аміні за нібито "порушення суворого жіночого дрес-коду в країні". Після чого дівчина загинула.

"Поліція моралі не має нічого спільного з судовою системою і буде скасована", — цитують місцеві видання генерального прокурора Мохаммада Джафар Монтазері.

Нагадаємо, протести в Ірані спалахнули 16 вересня через смерть дівчини, затриманої "поліцією моралі" за нібито неправильне носіння хіджабу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua