• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Конгрес США хоче визнати геноцидом війну Росії проти України, – ЗМІ

Група американських законодавців презентувала проєкт резолюції, якою США визнають російські військові злочини в Україні геноцидом

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Foreign Policy, передає "ДС".

"У п'ятницю двопартійна група американських законодавців представила резолюцію, що характеризує дії Росії в Україні як акт геноциду. У проєкті резолюції стверджується, що звірства, скоєні російськими військами в Україні, у тому числі невиборчі напади на мирних жителів, прямі удари по пологових будинках та медичних установах, а також насильницьке переміщення сотень тисяч українців до Росії та території, захопленої Росією, відповідає критеріям, викладеним у статті II конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього", — сказано у повідомленні.

Відзначається, що резолюції Конгресу зазвичай використовуються законодавцями для вираження твердої позиції членів Палати представників або Сенату.

Резолюція не має обов'язкової юридичної сили, але є рішучим сигналом засудження дій Росії і свідчить про зусилля членів Конгресу продовжувати постійну підтримку Україні.

Нагадаємо, раніше парламент Естонії схвалив заяву, в якій визнає дії російських збройних сил та військово-політичного керівництва геноцидом українського народу та закликає підтримати розслідування цих злочинів.

Аналогічну заяву затвердив Сейм Латвії.

Сейм Литви схвалив резолюцію, яка визнає дії Росії в Україні геноцидом, а Росію — державою, яка підтримує та здійснює тероризм.

Парламент Канади одноголосним рішенням визнав дії російської армії в Україні геноцидом.

11 травня Сенат Чехії визнав геноцидом злочини, які вчиняє російська армія на території України.

2 червня Сенат Ірландії визнав війну Росії проти України геноцидом українського народу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua