• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Країни НАТО розпочали перемовини про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності, — Столтенберг

У НАТО обговорюють  приведення ядерної зброї у стан бойової готовності та розгортання більшої її кількості перед обличчям загрози з боку РФ та Китаю

Реклама на dsnews.ua

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у інтерв'ю The Telegraph, передає "ДС".

Посадовець вважає, що Альянс повинен показати свій ядерний арсенал світу, щоб надіслати пряме послання ворогам. Столтенберг додав, що між членами Альянсу проводяться консультації щодо виведення ракет зі сховищ і приведення їх у стан бойової готовності – як засобу стримування.

"Я не буду вдаватися в оперативні деталі щодо того, скільки ядерних боєголовок має бути в бойовому складі, а скільки — на зберіганні, але ми повинні консультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо", — сказав Столтенберг.

Генсек похвалив також союзників за їхній внесок у стримування, в тому числі Нідерланди за нещодавні інвестиції у винищувачі подвійного призначення, які можуть нести американську ядерну зброю.

"Прозорість допомагає донести прямий сигнал про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом. Метою НАТО, звісно, є світ без ядерної зброї, але поки ядерна зброя існує, ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, в якому Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є більш небезпечним", – йдеться в інтерв'ю.

Він попередив, що Китай, зокрема, інвестує значні кошти в сучасні озброєння, в тому числі в свій ядерний арсенал, який, за його словами, зросте до 1000 боєголовок вже до 2030 року.

"А це означає, що в недалекому майбутньому НАТО може зіткнутися з чимось, з чим він ніколи раніше не стикався, а саме з двома ядерними потенційними супротивниками — Китаєм і Росією. Звичайно, це матиме наслідки", — сказав генсек. 

Як писала "ДС", 14 червня Столтенберг у відповідь на умови для "мирних переговорів" від російського диктатора Володимира Путіна заявив, що Росія насправді не хоче переговорів, а лише посилюватиме свою агресію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua