• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Кремль купував: Польща покаже докази корупції у Європарламенті

У Польщі найближчим часом будуть оприлюднені документи про корупційний вплив Росії на депутатів Європейського парламенту

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Він заявив, що незабаром його уряд оприлюднить документи щодо російського впливу на євродепутатів.

У грудні 2022 року громадську думку в ЄС сколихнув корупційний скандал у Європарламенті. Такі країни, як Катар та Марокко, намагалися вплинути на економічні та політичні рішення ЄП за допомогою хабарів, які давали людям, які обіймають важливі посади в Європарламенті.

Колишній депутат Європарламенту, італієць П'єр Антоніо Панцері, один із ключових фігурантів справи про корупцію, пішов на співпрацю з бельгійським правосуддям у розслідуванні в обмін на пом'якшення вироку.

Моравецький повідомив, що міністр внутрішніх справ покаже документи, пов'язані зі справою.

"Сьогодні ми вже знаємо, що в корупції депутатів Європарламенту були і російські сліди. Наш міністр внутрішніх справ незабаром покаже документи, що стосуються впливу російських служб, які корумпували депутатів Європарламенту", — сказав Моравецький.

На запитання, чи йдеться про польських євродепутатів, він відповів, що інформація стосується кількох євродепутатів, але не з Польщі.

Він додав, що дуже багато людей несвідомо купуються на російську пропаганду, як у випадку із питанням про сенс захисту кордону.

"Білоруський напад на польський кордон через штучно спровоковану міграцію був прелюдією до російської агресії проти України. Це була спроба підірвати згуртованість Європейського Союзу, а також спроба дестабілізувати Польщу, щоб, коли Росія нападе на Україну, ми більше не змогли приймати українських біженців. Ця спроба провалилася, але, на жаль, з боку опозиції все ще є публіцисти і політичні активісти, які цього не розуміють", — сказав прем'єр-міністр.

Як повідомляла "ДС", в Італії суд засудив офіцера ВМС до 30 років ув'язнення за шпигунство на користь Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua