• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Кремль збирається анексувати Харківську область: вже вигадали прапор і герб, – ISW (МАПА)

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що крім Донбасу і півдня України, російська влада хоче анексувати Харківську область

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті ISW, передає "ДС".

Підтримувана Росією окупаційна влада Харківської області заявила, що Харківська область є "невід’ємною частиною російської землі", вказуючи на те, що Кремль, ймовірно, має намір анексувати частину або всю Харківську область.

Російський окупаційний уряд у Харківській області оприлюднив новий прапор для окупаційного режиму із зображенням російського імператорського двоголового орла та символів із харківського герба XVIII ст.

"Використання окупаційним урядом Харківської області образів і риторики імперської Росії, які чітко вказують на анексію… і це підкріплює попередню оцінку ISW про те, що Кремль має ширші територіальні цілі, ніж захоплення Донецької та Луганської областей чи навіть утримання півдня України", – зазначають аналітики.

Ключові висновки експертів ISW:

  • Російські війська продовжували безуспішні штурми на північний захід від Слов’янська та вели наступальні дії на схід від Сіверська з району Лисичанська.
  • Окупанти продовжували локалізовані атаки на північний захід від Харкова, ймовірно намагаючись захистити російські наземні лінії зв’язку у цьому районі.
  • Загарбники продовжують стикатися з нестачею особового складу і техніки, покладаючись на старі бронетранспортери та запускаючи нові кампанії прихованої мобілізації.
  • Російські війська продовжували висувати умови для анексії Донбасу, Харківської області та півдня України.

ISW зазначає, що 9 липня російські війська не здобули підтверджених територіальних здобутків біля Харкова, але продовжували спроби руйнівних атак, щоб перешкодити українським контратакам.

Також інститут подає карти ведення бойових дій в Україні.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, російські війська обстрілюють українські позиції по усій лінії фронту, однак активних наступальних дій не проводили. Лише біля Слов’янська спробували провести розвідку боєм – невдало. На півдні готуються стримувати контрнаступ ЗСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua