• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Латвія хоче позиватися до ЄСПЛ проти Росії разом з Україною

У вівторок, 9 серпня, Латвія звернулася до Європейського суду з прав людини з проханням увійти як третя сторона у справу "Україна проти Росії"

Реклама на dsnews.ua

Прохання направлено відповідно до п.2 ст. 36 Європейської конвенції про захист основних прав та свобод, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ" ,

Латвія вперше скористалася своїм правом, передбаченим цією нормою, для вступу як третя сторона до міждержавної справи. Раніше Латвія входила до кількох розглядів як третя сторона, коли ЄСПЛ розглядав індивідуальні заяви про можливі порушення Конвенції іншими Договірними Сторонами.

Уточнюється, що міждержавні справи надаються відповідно до ст. 33 Конвенції, яка дозволяє будь-якій Договірній Стороні Конвенції звертатися до Суду про можливе порушення її положень іншою Договірною Стороною.

Міждержавні справи є надзвичайно застосовними у дуже поодиноких випадках, зазвичай у ситуаціях, коли існують серйозні побоювання щодо систематичних та безперервних порушень прав людини, включаючи масові звірства та порушення прав людини під час збройних конфліктів.

Рішення про те, чи дозволити Латвії виступити як третя особа у вищезазначеній справі, прийматиме Суд. Якщо ЄСПЛ дозволить Латвії виступити як третя сторона у вищезазначеній справі, Латвія матиме право подати зауваження щодо тлумачення положень Конвенції, які є предметом міждержавного розгляду.

Як повідомляла "ДС", у липні Латвія подала до секретаріату Міжнародного суду ООН заяву про вступ до справи України проти Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua