• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Лавров натякнув, що Росія може напасти на Молдову: там відповіли

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров практично прямим текстом оголосив про плани РФ атакувати Молдову

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Лавров розповів російському пропагандисту Дмитру Кисельову, повідомляє "ДС".

Так, глава російського МЗС заявив, що із Молдови намагаються зробити "другу Україну".

"Передусім, що змогли поставити досить специфічними методами — далеко не вільно-демократичними — на чолі країни президента, яка ну просто сама рветься до НАТО, вона має румунське громадянство, вона готова об'єднатися з Румунією і взагалі готова практично на все", — зазначив дипломат.

На слова Лаврова вже відреагував представник МЗС Молдови Даніел Воде, уточнює Point.

"Ми категорично відкидаємо заяви глави російської дипломатії, які не відповідають дійсності і є частиною вже добре відомої погрозливої риторики російської дипломатії. Ми хотіли б нагадати російській стороні, що шлях, яким йде Молдова, — це шлях до вступу до Європейського Союзу. Це проєкт країни, яку підтримують її громадяни", — заявив Воде.

Він зазначив, що Молдова як держава та молдавани, незалежно від політичних чи геополітичних переваг, прагнуть миру, свободи та демократії.

"Ми будемо вдячні за те, що всі країни світу, включаючи Російську Федерацію, поважають рішення нашого народу. Республіка Молдова чітко обрала своє майбутнє, і це майбутнє бути частиною вільного світу", — зазначив представник МЗС Молдови.

Нагадаємо, у грудні Молдова закликала вивести російські війська з Придністров'я і ліквідувати склади з боєприпасами, що залишилися з радянського періоду.

Молдовські спецслужби не виключають, що РФ може вторгнутися до країни 2023 року.

Водночас, на тлі повномасштабної війни в Україні в уряді Молдови обговорюється можливість відійти від нейтрального статусу та вступити до "більшого альянсу".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua