• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Лавров почав виправдовуватися, що про демілітаризацію Запорізької АЕС "ніколи не йшлося"

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що про жодну демілітаризацію Запорізької АЕС ніколи не йшлося

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За його словами, домовленість щодо створення зони безпеки на станції була близькою, але "українська сторона її заблокувала", передає "ДС" із посиланням на російське пропагандистське агентство ТАСС.

За словами Лаврова, РФ шкодує, що генсек ООН Антоніу Гутерріш "підписався під односторонніми вимогами Києва щодо цього". Він зазначив, що під час чергового візиту до Києва Гутерріш "зв'язав тему експорту зерна та добрив із домовленостями щодо військовополонених та необхідністю демілітаризації Запорізької атомної електростанції".

"Про жодну демілітаризацію, крім самої України, ніхто й ніколи не вів жодної мови. Мені дуже шкода, що генеральний секретар ООН, перебуваючи в Києві, однозначно, по суті, підписався саме під односторонніми українськими вимогами, хоча, звичайно ж, за Статутом ООН як головна адміністративна особа має займати нейтральну позицію. Йому це вкотре не вдалося зробити", — наголосив Лавров.

Лавров звинувачує Україну в тому, що домовленості на тему ЗАЕС "не були досягнуті".

"Генеральний директор цього агентства вже кілька місяців просуває домовленість про те, щоб оголосити ЗАЕС зоною ядерної безпеки. Ми активно співпрацювали з генеральним директором, домовленість була близькою, ми були готові її підтримати, її було заблоковано Києвом", — сказав Лавров.

Як повідомляла "ДС", Запорізька АЕС була повністю знеструмлена внаслідок ракетного обстрілу РФ. Вночі у четвер відключилася остання лінія зв'язку окупованої станції з українською енергосистемою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua