• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Лише чверть мешканців Молдови вважає Путіна винуватцем війни в Україні, — опитування

Близько 25% мешканців Молдови вважають, що президент Росії Володимир Путін особисто винен у війні з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного опитування, передає "ДС" із посиланням на newsmaker.md.

Так, понад 40% громадян Молдови вважають вторгнення Росії в Україну необґрунтованим та ніким не спровокованим. Близько 23% вважають, що Росія захищає терористичні "ДНР" та "ЛНР" від атак України, ще 15,2% вважають, що Росія проводить операцію визволення України від нацизму.

При цьому 31,1% опитаних підтримують у цьому військовому конфлікті Україну, 20% вважають, що має рацію Росія, 30,4% — що в конфлікті в Україні ніхто не має рації. Не змогли відповісти на це питання 16,7%, ще 1,9% вважають правим у конфлікті "когось іншого".

Також 25% опитаних вважають, що у конфлікті в Україні винен особисто президент Росії Володимир Путін, 19% покладають вину на США, а 13,1% – на керівництво України.

Учасники опитування також запитали, що їм відомо про війну в Україні. 45,5% відзначили, що армія Росії завдає ударів по військових та цивільних об'єктах, 32,3% повідомили, що Росія завдає ударів в основному по військових об'єктах, але іноді страждають і цивільні. Ще 9,7% вважають, що Росія б'є виключно по військовим об'єктам, і мирне населення не страждає.

Крім того, респондентам запропонували оцінити правдивість деяких тверджень про війну. Так, 52,9% опитаних вважають правдивим твердження, що Росії загрожує те, що Україна хоче стати членом НАТО, 23,9% вважають це хибним. 37,9% назвали вірним твердження, що російськомовне населення в Україні зазнавало дискримінації та геноциду, 38% із цим не згодні. 41,3% респондентів вважає за вірне твердження, що путінський режим — фашистський, 39,7% із цим не згодні.

40,8% учасників опитування вважають виправданою та достатньою військову та фінансову допомогу, яку країни ЄС та США надають Україні. 30,6% вважають, що інші країни не повинні надавати Україні жодної підтримки, а 11,3% вважають, що армії країн ЄС та НАТО мають втрутитися у конфлікт.

Ще одна тема опитування – українські біженці у Молдові. Більшість громадян вважають, що Молдова має приймати всіх біженців з України — 57,7%, ще 31,4% вважають, що треба приймати лише частину біженців. При цьому 7,4% висловили думку, що Молдова зовсім не має приймати біженців.

Як повідомляла "ДС", Молдова звинуватила російську армію у спробі вербування своїх громадян для війни в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua