• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Лукашенко боїться оголошувати мобілізацію через можливу реакцію суспільства, – ГУР

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко усвідомлює, що оголошення часткової мобілізації в республіці може призвести до соціального вибуху

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні ГУР МОУ, передає "ДС".

"Білоруська влада уважно спостерігає за безладом, що відбувається в рамках так званої "часткової мобілізації" в РФ та розуміє, що у разі оголошення часткової мобілізації в РБ, ситуація буде ще складнішою й може призвести до соціального вибуху в країні", — зазначили у розвідці.

За даними ГУР, білоруські спецслужби приховано вивчають можливу реакцію суспільства та готовність долучитися до протестних заходів у випадку мобілізації.

Також розвідники вважають, що незаконний білоруський режим все більше усвідомлює усю небезпеку прийняття ним рішення про відкрите приєднання до російської війни проти України.

Тому Лукашенко продовжує робити гучні заяви та показувати президенту РФ Володимиру Путіну, що своїми діями він виконує союзницькі зобов’язання – зокрема, відволікає частину резервів ЗСУ від можливого їх застосування на фронті на сході та півдні України.

"Зазначене свідчіть, що самопроголошена білоруська влада не впевнена у підтримці широкими верствами населення рішень щодо участі своєї країни у воєнних авантюрах РФ", – підсумували в розвідці.

Нагадаємо, за даними українського Генштабу, у Білорусі триває прихована мобілізація до війська під виглядом навчальних зборів, а також відбуваються заходи підготовки операторів зенітних ракетних систем та екіпажів танків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua