• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Лукашенко назвав протести в Казахстані спробою "втопити Росію у крові"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав події в Казахстані спробою втопити Росію в крові

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Лукашенко сказав 7 січня у Мінську, передає "ДС" із посиланням на БелТа.

"Казахстан — це спроба атакувати пострадянські держави по периметру Росії. Їм потрібно втопити в крові Росію. Ще раз повторюю: якщо впаде Росія, то ми навіть не помітимо, де ми опинимося. Через нас просто перейдуть… Як я говорю, в жоренах перемелють і виплюнуть. Тому чого би то не коштувало, нам потрібно зберегти центр нашої цивілізації, центр нашого православ'я і не лише", — заявив Лукашенко.

Крім того, він вважає, що події в Казахстані — це спроба іноземного втручання, і Білорусь уже нібито переживала таке.

"Ми це переживали. І я завжди попереджав: щойно ми пропустимо якусь тріщину, туди рине вода…Так і сталося в Казахстані, цим скористалися іноземні бандюги і кинулися насамперед у процвітаючий південь", — сказав Лукашенко.

Крім цього, він повідомив, що одна рота білоруських "миротворців" вирушила до Казахстану.

"Ми в Казахстан прийшли не вбивати і не воювати. Ми — люди мирні. Ми прийшли туди для того, щоби допомогти їм", — пояснив Лукашенко.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану.

Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua