• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Лукашенко помилував росіянку Сапегу, яку в Білорусі засудили до 6 років ув'язнення

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко помилував дівчину опозиційного журналіста Романа Протасевича, росіянку Софію Сапегу

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко, повідомляє "ДС".

Російський чиновник, який очолює регіон, де народилася дівчина, приїхав зустріти її до виправної колонії у Гомелі. Він також заявив, що Лукашенко помилував Сапегу після його особистого звернення.

Сапега подякувала диктатору Лукашенку за помилування, "за можливість повернутися додому і за те, що їй надано другий шанс".

Як повідомляла "ДС", 23 травня 2021-го року після екстреної посадки літака в мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу — громадянку РФ.

Затримання Протасевича спричинило різку реакцію у світі. Низка країн, включаючи Україну, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

Згодом провладні ресурси в Білорусі опублікували відео, на якому Протасевич дав свідчення за фактом організації масових заворушень. Дівчина Протасевича Софія Сапега також дала свідчення проти себе та визнала свою "вину". Президент США Джо Байден назвав це відео "ганебним" і заявив, що журналіст дав свідчення під тиском.

У травні 2023 року засудженого білоруським режимом до 8 років колонії Протасевича було помилувано.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua