• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Лукашенко запропонував Казахстану злиття з Росією та Білоруссю: Токаєв жарт оцінив

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловився з приводу слів самопроголошеного президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, що Казахстану треба вступати в союз Білорусі з Росією — "буде ядерна зброя на всіх"

Касим-Жомарт Токаєв
Касим-Жомарт Токаєв / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Слова Токаєва цитує його пресслужба, повідомляє "ДС".

"Днями президент Республіки Білорусь Олександр Григорович Лукашенко запропонував Казахстану вступити до Союзної держави. Я гідно оцінив його жарт. Я думаю, що потреби в цьому немає, оскільки існують й інші інтеграційні об'єднання, передусім Євразійський економічний союз. Щодо ядерної зброї., то вона нам не потрібна, оскільки ми приєдналися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Договору про заборону випробувань ядерної зброї. Ми залишаємося вірними зобов'язанням у рамках цих міжнародних документів", — заявив президент Казахстану.

Зазначимо, 24 травня на пленарному засіданні другого Євразійського економічного форуму президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував обговорити "один делікатний момент" — наявність у рамках Євразійського економічного союзу Союзної держави від імені Білорусі та Росії.

"У нас є в ЄАЕС Союзна держава, тобто у світовій політичній історії створено унікальний прецедент або феномен — створення держави за формулою "Дві країни — одна держава" з єдиним політичним, юридичним, військовим, економічним, валютним, культурним, гуманітарним простором, єдиним союзним урядом, з єдиним союзним парламентом. Я вибачаюсь, навіть ядерна зброя — одна на двох зараз", — говорив тоді президент Казахстану.

Згодом Олександр Лукашенко прокоментував слова Токаєва.

"Якщо хтось переживає — не думаю, що Касим-Жомарт Токаєв переживає з цього приводу, але якщо раптом — так ніхто не має проти, щоб Казахстан і інші країни мали такі ж тісні відносини, як у нас з Російською Федерацією. Це дуже просто. До союзу Білорусі з Росією треба вступати, і все: буде ядерна зброя на всіх", — цитує Лукашенка російське пропагандистське агентство ТАРС.

Нагадаємо, 24 травня міністри оборони Росії та Білорусі підписали документ про розміщення російської тактичної ядерної зброї у РБ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua