• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Макрон хоче допомогти Україні у перегорорах із Кремлем

Війна в Україні має завершитися переговорами між Києвом та Москвою на умовах, прийнятних для України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Французький лідер наполягає на необхідності якнайшвидшого припинення вогню та проведення переговорів між Україною та Росією для досягнення миру. За його словами, метою залишається припинення вогню якнайшвидше, адже це єдине, що може завершити переговори, розпочаті делегаціями України та Росії, для того, щоб надалі отримати мир та виведення російських військ з України.

"Ми залишаємося сконцентрованими на наших цілях зробити все, щоб досягти режиму припинення вогню. Допомогти Україні вести переговори на умовах, які Україна визначить для себе, оскільки наша позиція — бути на стороні суверенітету і територіальної цілісності України. Не більше, ні менше. Ці переговори — це єдине, що може відновити мир", – сказав Макрон.

За його словами, враховуючи це, Європа гратиме свою роль у забезпеченні безпеки, це обговорюватиметься разом з Україною та багатьма іншими союзниками. Також європейці допомагатимуть у питанні відновлення України, до чого вони вже залучаються.

Нагадаємо, 1 травня президент Франції Еммануель Макрон у розмові з президентом Володимиром Зеленським підтвердив готовність надати Україні гарантії безпеки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua