• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

"Маленький каналізаційний щур": Ердоган судитиметься з чиновником Бундестагу за образу

Віцеспікеру Бундестагу Вольфгангу Кубікі загрожує кримінальне переслідування за образу турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана. Німецький політик обізвав його "маленьким каналізаційним щуром"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У листі від 29 вересня кельнський адвокат Мустафа Каплан подав кримінальну скаргу на Кубікі від імені Ердогана, передає "ДС" із посиланням на Spiegel.

У ньому зазначено, що образа — це "протиправне посягання на честь і гідність іншої особи". Наклеп — це неправдиве твердження про особу перед третіми особами, "яке придатне для того, щоб зробити особу, про яку йдеться, зневаженою". Обидва кримінальні правопорушення в даному випадку скоєні, вважає адвокат.

Юрист продовжує, що термін "каналізаційний щур" слід розуміти таким чином, що Ердоган — це людина, "яку вважають морально ницою, морально деградованою і огидною". Йдеться не про фактичну критику, а виключно про наклеп.

Кубікі виступив на захист своїх висловлювань. За його словами, "маленький каналізаційний щур" — це "маленька, мила, але розумна і хитра істота". Він також з'являється у дитячих історіях, зокрема, віце-спікер згадав гру "Каналізаційний щур Калле" і фільм "Рататуй".

Адвокат Каплан оцінив цю репліку як захисну заяву. Ні "Каналізаційний щур Калле", ні "Рататуй" не мали "жодного відношення до турецької політики щодо біженців".

Каплан пише, що Кубікі десятиліттями виступав адвокатом у відомих кримінальних справах. Тому він не може посилатися на незнання. За його словами, Кубікі знає, що термін "каналізаційний щур" по відношенню до Ердогана "є кримінальним злочином".

Як писала "ДС", президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вважає, що обмін полоненими між Україною та Росією, який відбувся 21 вересня, є важливим кроком до припинення війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua