• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Маск міг порушити федеральні закони про цінні папери: США змушують бізнесмена дати показання щодо Twitter

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на американського бізнесмена Ілона Маска, щоб змусити його дати свідчення в рамках розслідування щодо заволодіння ним соціальною мережею Twitter за 44 мільярди доларів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Розслідування з'ясовує, чи порушив Маск федеральні закони про цінні папери у 2022 році, коли він купив акції в Twitter, яку згодом перейменував на X, а також у заявах і документах, які він зробив щодо справи. У заяві Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) заявила, що "шукає Маска, щоб отримати інформацію, яка ще не у розпорядженні SEC і має відношення до розслідування".

SEC повідомляє, що викликала Маска в травні 2023 року, вимагаючи від нього надати свідчення в офісі у Сан-Франциско, і що Маск погодився з’явитися 15 вересня. Але за два дні до цього Маск висунув "кілька фальшивих заперечень" і заявив, що SEC повідомила, що він не з’явиться. Маск відмовився від пропозиції SEC провести депонування в Техасі в жовтні або листопаді. Він говорить, що SEC намагалася його "переслідувати", а його адвокату потрібен був час, щоб переглянути потенційно релевантні матеріали, що містяться в біографії Маска.

Згідно з заявою, Маск надав SEC документи, що стосуються розслідування, і раніше давав свідчення в липні минулого року за допомогою відеоконференції.

"Комітет з цінних паперів і цінних паперів уже неодноразово брав свідчення пана Маска в цьому помилковому розслідуванні – досить", – йдеться в заяві Алекса Спіро, адвоката Маска.

Як писала "ДС", 3 жовтня колишня дівчина Ілона Маска Клер Буше, вона ж співачка Grimes, звернулася до суду через їхніх спільних дітей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua