• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Маск заявив, що чип Neuralink невдовзі вживлять у мозок другого пацієнта: у перспективі очікує надздібності для людей

Компанія Neuralink збирається прииблизно за тиждень імплантувати мозковий чип другому пацієнту

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив засновник компанії Ілон Маск, передає "ДС" із посиланням на Bloomberg.

Під час дискусії на платформі X мільярдер і кілька співробітників Neuralink розповіли про можливості актуального пристрою та майбутні перспективи, такі як лікування паралічу і втрати пам’яті.

У короткостроковій перспективі компанія має на меті допомогти пацієнтам з черепно-мозковими травмами та травмами хребта, дозволивши їм керувати смартфонами та комп’ютерами силою думки. Для цього вона імплантує пристрій, який називає "Телепатія" (Telepathy).

Ілон Маск зазначив, що довгострокова мета полягає в тому, щоб пом’якшити "цивілізаційні ризики" штучного інтелекту.

Він стверджує, що Neuralink може допомогти в цьому, створивши "більш тісний симбіоз між людським і цифровим інтелектом". Мільярдер сказав, що ідея "полягає в тому, щоб наділити людей надздібностями".

Команда також обговорила майбутні покоління пристрою. Засновник Neuralink сказав, що пацієнти зі старими моделями повинні мати можливість перейти на новіші.

"Ви хочете iPhone 15.Не iPhone 1", — сказав Ілон Маск.

Нагадаємо, вперше чип вживили 29 січня 29-річному паралізованому американцю Ноланду Арбо.Уже за кілька тижнів після операції Ноланд зміг використовувати чип, щоб керувати ноутбуком з різних положень, зокрема лежачи в ліжку. Він грає з друзями в онлайн-ігри (шахи, Civilization VI), користується інтернетом, дивиться прямі трансляції, керуючи курсором подумки.

За кілька тижнів після операції частина "ниток" імпланту відійшла від мозку, що призвело до втрати даних. Для розвʼязання проблеми вчені модифікували алгоритм запису, зробивши його більш чутливим до сигналів нейронів, а також вдосконалили методику перетворення цих сигналів у рухи курсора і покращили користувацький інтерфейс.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua